Duben 2017

Obsah dubnového čísla časopisu Profi HR:

  • Měsíčně zpracují 253 354 mezd, personálním a mzdových informačním systémům se věnují od jejich raných počátků. Jaké jsou aktuální trendy v oboru HR? A jakou velkou roli budou ve firmách hrát HR portály? Na tyto otázky nám odpověděl Jiří Baroš ze společnosti KS program.
  • Motivovanost zaměstnanců je velkým tématem, ale ještě větším je pak její měření, které je pro mnoho firem výzvou. Získávání názorů zaměstnanců ohledně vnímání jejich firmy a jejich pracovní zkušenosti, je v současnosti běžné. V malých firmách se s názory zaměstnanců pracuje poměrně dobře, ale často naráží právě na jejich měřitelnost. Základní otázkou tedy zůstává: Jak určit priority pro její zlepšení?
  • Firemní vzdělávání patří mezi nejdůležitější stavební prvky moderní firmy. Na tuto problematiku se v magazínu díváme v dubnovém čísle z mnoha hledisek. Nejdůležitějšími otázkami jsou: je další vzdělávání ve firmách nutné? Je to vůbec přínosem? Jaké druhy vzdělávání jsou nejefektivnější a kam vlastně kráčí firemní vzdělávání? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v dubnovém čísle Profi HR.
  • Referral program, neboli doporučování zaměstnanců a sdílení volných pozic zaměstnanci, není nic nového nebo převratného. Osobní doporučování je jedna z nejstarších metod marketingu všeobecně, s touto metodou se pracovalo již v dobách, kdy nikdo o marketingu neměl ani tušení. V dnešní době nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců, je tento program opět vyhledávaný. Přečtěte si, jak správně na něj.
  • Životní styl dnešních lidí stale vice nahrává volné pracovní době. No, ale jak na to? Jak ponechat takzvaným mileniálům volnost a zároveň naplnit legislativní předpisy? Vedení docházky je přece zákonem jasně dané a není to právě jednoduchá záležitost. Jaké jsou tedy možnosti synergického propojení těchto dvou naprosto odlišných světů?
  • Employer branding je zkrátka u firem se specifickým oborem nutnost. To už by měl vědět každý, kdo se zabývá HR marketingem. V minulých číslech jsme se mohli dočíst, jak na employer branding ve světě online. Pojďme se společně podívat, jak je tomu ve světě off-line, tedy jaké má tento druh reklamy svá specifika a jak na něj.
  • HR zasahuje i do světa kinematografie. Mnoho filmů s personalistickou tématikou se staly klasikou a některé zapadly v propadlišti filmových dějin. Podívejte se na přehled filmů, které byste si neměli nechat ujít a o kterých se můžete ráno bavit s kolegy v kuchyňce.
  • Myslíte si, že při fotografování profilové fotky nebo té firemní není zapotřebí vizážista? Inu, chcete-li vypadat opravdu věrohodně a autenticky, což je v dnešní době žádané, tak se mýlíte. Tým fotograf, vizážista a někdy i kadeřník, Vám pomohou k dokonalé fotce. Přečtěte si žhavé tipy.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Back to top

Týdenní dvoustránkový informační newsletter, který je určen všem registrovaným čtenářům zasílaný adresným mailem každý týden. Naleznete zde aktuální informace, komentáře, krátké analýzy a personální změny z oblasti pojišťovnictví, bankovnictví a kapitálových trhů. Registrujte se!