Duben 2017

Obsah dubnového čísla časopisu Profi HR:

  • Měsíčně zpracují 253 354 mezd, personálním a mzdových informačním systémům se věnují od jejich raných počátků. Jaké jsou aktuální trendy v oboru HR? A jakou velkou roli budou ve firmách hrát HR portály? Na tyto otázky nám odpověděl Jiří Baroš ze společnosti KS program.
  • Motivovanost zaměstnanců je velkým tématem, ale ještě větším je pak její měření, které je pro mnoho firem výzvou. Získávání názorů zaměstnanců ohledně vnímání jejich firmy a jejich pracovní zkušenosti, je v současnosti běžné. V malých firmách se s názory zaměstnanců pracuje poměrně dobře, ale často naráží právě na jejich měřitelnost. Základní otázkou tedy zůstává: Jak určit priority pro její zlepšení?
  • Firemní vzdělávání patří mezi nejdůležitější stavební prvky moderní firmy. Na tuto problematiku se v magazínu díváme v dubnovém čísle z mnoha hledisek. Nejdůležitějšími otázkami jsou: je další vzdělávání ve firmách nutné? Je to vůbec přínosem? Jaké druhy vzdělávání jsou nejefektivnější a kam vlastně kráčí firemní vzdělávání? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v dubnovém čísle Profi HR.
  • Referral program, neboli doporučování zaměstnanců a sdílení volných pozic zaměstnanci, není nic nového nebo převratného. Osobní doporučování je jedna z nejstarších metod marketingu všeobecně, s touto metodou se pracovalo již v dobách, kdy nikdo o marketingu neměl ani tušení. V dnešní době nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců, je tento program opět vyhledávaný. Přečtěte si, jak správně na něj.
  • Životní styl dnešních lidí stale vice nahrává volné pracovní době. No, ale jak na to? Jak ponechat takzvaným mileniálům volnost a zároveň naplnit legislativní předpisy? Vedení docházky je přece zákonem jasně dané a není to právě jednoduchá záležitost. Jaké jsou tedy možnosti synergického propojení těchto dvou naprosto odlišných světů?
  • Employer branding je zkrátka u firem se specifickým oborem nutnost. To už by měl vědět každý, kdo se zabývá HR marketingem. V minulých číslech jsme se mohli dočíst, jak na employer branding ve světě online. Pojďme se společně podívat, jak je tomu ve světě off-line, tedy jaké má tento druh reklamy svá specifika a jak na něj.
  • HR zasahuje i do světa kinematografie. Mnoho filmů s personalistickou tématikou se staly klasikou a některé zapadly v propadlišti filmových dějin. Podívejte se na přehled filmů, které byste si neměli nechat ujít a o kterých se můžete ráno bavit s kolegy v kuchyňce.
  • Myslíte si, že při fotografování profilové fotky nebo té firemní není zapotřebí vizážista? Inu, chcete-li vypadat opravdu věrohodně a autenticky, což je v dnešní době žádané, tak se mýlíte. Tým fotograf, vizážista a někdy i kadeřník, Vám pomohou k dokonalé fotce. Přečtěte si žhavé tipy.
Číst dál...
Back to top

Týdenní dvoustránkový informační newsletter, který je určen všem registrovaným čtenářům zasílaný adresným mailem každý týden. Naleznete zde aktuální informace, komentáře, krátké analýzy a personální změny z oblasti pojišťovnictví, bankovnictví a kapitálových trhů. Registrujte se!