Listopad 2016

Jaká témata přináší nové číslo časopisu Profi HR?

  • Hlavním tématem listopadového čísla jsou sociální sítě. Jedním z pohledů, jak se na sociální sítě můžeme podívat, je jejich využití v náboru zaměstnanců. Stále více kandidátů je využívá při hledání práce a zároveň se stávají stále důležitějším pomocníkem recruiterů. Důležitá přitom není již jen profesní síť Linked In, ale i Facebook. Velký potenciál má i dosud lehce opomíjený Snapchat. V článku se také dozvíte, jakým chybám se na sociálních sítích vyhnout, co lze na sociálních sítích zjistit nejen o uchazečích, ale i o firmě nebo jak si získat online reputaci. Značka zaměstnavatele na sociálních sítích je také důležitá, proto je třeba vědět, jak s ní na sociálních sítích pracovat, je třeba rozlišit osobní profil od profesního a je třeba také své příspěvky diversifikovat dle dané sociální sítě a jejího zaměření.
  • Firma SAP v České republice roste a daří se mu. Co stojí za úspěchem firmy, jaké jsou její největší projekty a proč je tak často skloňovaný cloud a digitální transformace? Na tyto a další otázky odpověděla Andrea Hepnerová, výkonná ředitelka SAP Services. V rozhovoru s ní se mimo jiné dočtete, jaké jsou v současnosti největší projekty firmy nebo jak investují do lidí.
  • Vliv a síla HR se každým rokem zvyšuje, a tak není divu, že tento obor zasahuje i do samotné výstavby administrativních budov. Jaké HR trendy ovlivňují vzhled administrativních komplexů, jak je to s tvorbou prostoru a proč už tak není trendy open space? Vyzpovídali jsme pro vás obchodního ředitele developerské J&T Real Estate, Martina Kodeše.
  • I v měsíci listopadu proběhla populární snídaně Profi Breakfast, tedy jedinečné netradiční formy workshopu. Posledním ožehavým tématem bylo budování týmu a o tom objektivně diskutovaly přední osobnosti české personalistiky. Pozvání tentokrát přijali Natálie Záhorská, Sourcing Lead EMEA/MME ve společnosti SAP, Šárka Fričová, zakladatelka a ředitelka BeeMedia a Lenka Štíbrová, personální ředitelka společnosti Severočeské vodovody a kanalizace. Generálním partnerem setkání byla společnost SAP, kterou zastupoval Ondřej Mlček, SAP HCM Solution Consultant.
  • Jedním z důležitých faktorů úspěchu je i osobní značka, tedy brand osobnosti. Budovat osobní značku, osobní brand, je jedna schopnost mála profesionálů. To, co si většina neuvědomuje je, že naše značka se vyvíjí i bez našeho zasahování. K rozvoji vllastní značky může například pomoci i vlastní životní audit, o kterém se taktéž dočtete v průvodci osobním brandingem.
  • A co se dále dozvíte v listopadovém Profi HR? Například jaké to je řídit kolos, jakým je Aquapalace Praha v Čestlicích. Připravili jsme pro vás rozhovor s HR ředitelkou Aquapalace Resort, Kateřinou Pohořálkovou. Interim HR management znamená spolupráci se zkušeným HR manažerem na omezenou dobu v závislosti na konkrétních potřebách firmy. Jak to s ním je ve skutečnosti a proč do něj jít nebo nejít, to se taktéž dozvíte v posledním čísle Profi HR tohoto roku.
Číst dál...
Back to top

Týdenní dvoustránkový informační newsletter, který je určen všem registrovaným čtenářům zasílaný adresným mailem každý týden. Naleznete zde aktuální informace, komentáře, krátké analýzy a personální změny z oblasti pojišťovnictví, bankovnictví a kapitálových trhů. Registrujte se!