Říjen 2016

Jaká témata přináší nové číslo časopisu ProfiHR?

  • Program společnosti Toyota pro rozvoj talentů patří dnes už k legendám. Kniha The Toyota Way od J. Likera se stala světovým bestsellerem a i její český překlad Tak to dělá Toyota zaznamenal mezi našimi čtenáři obrovský úspěch. V rámci konference PMF Světová laboratoř lídrů proběhne 2. 11. 2016 křest českého vydání další velmi úspěšné knihy z dílny Toyoty: jeden z nejuznávanějších odborníků v oblasti TPS (The Toyota Production System), David Meier představí českým čtenářům svou knihu Toyota talent. Rozhovor s ním přináší říjnové číslo magazínu Profi HR.
  • Vedoucí pracovníci HR oddělení a manažeři firem si stále více uvědomují, jak důležití jsou jejich zaměstnanci pro růst a úspěch jejich podnikání. Mnoho organizací se však dostatečně nevyzná v metrikách, které jsou potřebné pro klíčová strategická rozhodnutí. V druhém díle seriálu o HR analytikách si ukážeme další klíčové metriky, se kterými lze rychle začít.
  • Každý personalista, který aktivně sleduje odborný tisk, portály, blogy a sociální média, je vystaven přívalu spousty pojmů. Uveďme několik z nich: employer branding, HR marketing, sourcing, pipelining, talent-pool, social recruting, referrals, aktivní a pasivní kandidáti. Proč se tyto pojmy objevují? Odpověď na tuto otázku naleznete v článku: Víte jak na sourcing, HR marketing nebo employer branding?
  • Jak se termín 11. hr konference blíží a začíná být aktuální, pokládají klienti Františku Hroníkovi, zakladateli firmy MotivP otázky, které směřují právě k tajemným přípravám kolem konference.
  • A jaké další články na vás v aktuálním čísle čekají? Dozvíte se mnoho o rodičovské dovolené a návratu do práce, podíváme se na Cloud a jeho využití (nejen) personalisty a dozvíte se o další informace ze snídaně pro personalisty Profi Breakfast nebo o pracovním poměru a výkonu funkce člena statutárního orgánu.
Číst dál...
Back to top

Týdenní dvoustránkový informační newsletter, který je určen všem registrovaným čtenářům zasílaný adresným mailem každý týden. Naleznete zde aktuální informace, komentáře, krátké analýzy a personální změny z oblasti pojišťovnictví, bankovnictví a kapitálových trhů. Registrujte se!