Dsc09775 (4) (1)(1)

Profi HR Talks: Lenka Strempeková a Alice Soukupová, ReloCzech

Tuzemské firmy se bez zaměstnanců ze zahraničí neobejdou, to je fakt. Dostat je sem, zejména ty z tzv. třetích zemí, však není mnohdy úplně snadné, ale jde to. Jak na to jsme si řekli během dalšího dílu videopodcastu Profi HR Talks.

Ilustracni Foto 69 (1)

Jak může umělá inteligence zefektivnit naši každodenní práci?

Stále častěji je umělá inteligence využívána v různých oblastech práce, kde může zefektivnit a zjednodušit mnohé činnosti. Umí pomoci s rychlým vyhledáváním informací, rešeršemi, překlady, popisky, tvorbou krátkých i delších textů, odpověďmi na e-maily a dalšími úkoly, které by jinak zabíraly hodně času a energie.

Primark Storefront

Primark vytvoří v Praze nová pracovní místa

Maloobchodní řetězec Primark plánuje otevřít svůj třetí obchod v České republice. Své místo by měl najít v pražské Metropoli Zličín. S jeho otevřením firma počítá v příštím fiskálním roce, tedy někdy mezi zářím 2024 a 2025.

Konference Epd 1

Equal Pay Day letos již popatnácté

V oblasti rovného odměňování patří Česká republika stále patří mezi nejhorší země na evropském kontinentu. Ženy u nás dostávají v průměru o 17,7 % nižší mzdu než muži. Stále je tak potřeba toto celospolečenské téma připomínat. A proto je tu letos již popatnácté mezinárodní konference Equal Pay Day. Jedním z mediálních partnerů je i magazín ProfiHR.

Jacek Jurczynski Akcenta Small 2

Změna ve vedení společnosti Akcenta

Po téměř 14 letech se mění předseda představenstva ve společnosti Akcenta CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace. Jacek Jurczynski střídá na nejvyšším postu Milana Cermana, který rezignoval na svoji funkci.