« Zpět
 

Nové číslo Profi HR se věnuje odměňování i benefitům

Trendy, průzkumy, zajímavé rozhovory o všem, co hýbe světem HR a nemělo by vám uniknout – to je odborný časopis Profi HR. Už ho máte?

 

Povolání budoucnosti: Některé pozice zaniknou, jiné zcela nové teprve vzniknou

Pandemie, robotizace, nízká nezaměstnanost, ale i vysoká míra inflace ovlivnily i současný trh práce. Některé pracovní pozice zaměstnavatelé nedokážou dlouhodobě obsadit, protože na ně chybí dostatečně vzdělaní lidé. Jiné zase proto, že se změnily nároky uchazečů na odměňování.

 

Inzerce.

 

Simona Myslikovjanová: Firmy často nepracují s talenty jedinců

Talent Management je neustálý proces, který zahrnuje přilákání a udržení vysoce kvalitních zaměstnanců, rozvoj jejich dovedností a neustálou motivaci ke zlepšování jejich výkonu, říká Talent a Interim Managerka Simona Myslikovjanová, která je v práci ocenění Profi HR Awards 2023 nominovaná v kategorii Talent Manager roku.

 

Nakolik je slyšet hlas žen a mužů?

Ve dnech 31.3. až 2.4. 2023 se uskuteční 14. ročník pracovně zážitkové akce Equal Pay Day, pořádané veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR, která aktivně vytváří platformu pro diskusi aktuálních témat odborným pohledem žen. BPWCR tímto projektem již od roku 2010 společně přispívá k plnění Cílů udržitelného rozvoje i lokálních CSR cílů, které si společnosti nyní vytyčili pro svůj ESG reporting a Profi HR jako mediální partner bude u toho.

 

Insolvence zaměstnance

Insolvenční řízení je druh soudního řízení, které vede k tomu, aby byly v maximální možné míře uspokojeny pohledávky věřitelů za dlužníkem. V případě, kdy se do insolvence dostane zaměstnanec, vznikají tím povinnosti v neposlední řadě i jeho zaměstnavateli jako plátci mzdy. V tomto článku se zaměříme zejména na to, jak by měl zaměstnavatel správně postupovat v jednotlivých stádiích insolvenčního řízení.

 

Inzerce.

 

ABSL: Firmy využívající umělou inteligenci rostou rychleji

Podle Asociace ABSL bude příštích 10 let v oboru podnikových, zákaznických a IT služeb ve znamení pokračující digitalizace, rozšiřování záběru poskytovaných služeb, konsolidace trhu, důrazu na udržitelnost a zavádění nových forem práce. Do roku 2030 má v oboru pracovat 250 tisíc zaměstnanců.

 

Fenomén namíchá zatraceně hustý long drink českého byznysu

Zlín se znovu stane Mekkou byznysu. Atmosféru baťovského genius loci přijedou nasát miliardář Martin Vohánka, finančník Pavel Řehák i expert na vzdělávání Bob Kartous. Připojí se ke třicítce osobností, které jedou na vlně digitální transformace. Své know how poodhalí 23. 3. 2023 na Fenoménu.

 

Chytrý způsob, jak vybírat nové lidi do firmy, nenajdete v zasedačce

I když doba není úplně lehká, pořád se hodně mluví o tom, že nejsou lidi. Takové tvrzení určitě nemohu podepsat, souhlasím ale s tím, že najít vhodné kandidáty není rozhodně nic lehkého, říká zakladatel společnosti JPF Czech Jiří Jemelka ve svém komentáři.

 

Generálním ředitelem RSBC bude nově Milan Šlapák

Richard Kops jmenován Compliance/Legal Managerem ve STADA Česká republika

Novým prezidentem GS1 Czech Republic je Pavel Moravec

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Ing. Bára Štanglová, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>