« Zpět
 

Nové číslo Profi HR o recruitmentu a HR akcích

Trendy, průzkumy, zajímavé rozhovory o všem, co hýbe světem HR a nemělo by vám uniknout – to je odborný časopis Profi HR. Navíc zjistíte, jaké HR akce byste si neměli nechat letos na podzim ujít.

 

Recept na bezproblémové vztahy na pracovišti je jen jeden. Bohužel ho nikdo nezná.

Toxické pracovní prostředí si nepřeje nikdo z nás. Už málokdo si však uvědomuje, že zcela bezproblémové vztahy na pracovišti jsou utopií. Zpravidla se vždy najdou situace, kdy to mezi kolegy z nějakého důvodu „skřípe“. I v těchto vztazích ovšem platí zlaté pravidlo, že daleko důležitější než cíl je cesta k němu a zkušenosti, které člověk na této cestě načerpá.

 

Lidský kapitál 2023 zaostří na měnící se potřeby lidí a firem uprostřed výzev současné doby

Víc než dvě třetiny personalistů si myslí, že jejich zaměstnanci jsou s benefity spokojení. Realita je však dost odlišná a v posledních letech spokojenost zaměstnanců klesá. O jaké benefity mají ve skutečnosti největší zájem? A jak si stojí české firmy v globálním měřítku nejsilnějších trendů na poli lidských zdrojů? I o tom bude řeč 20. září na konferenci Lidský Kapitál 2023.

 

Jak vytěžit personální potenciál vaší firmy? Nenechte si utéct ženy!

Víte o tom, že aktuálně chybí na trhu práce kolem 280 tisíc kvalifikovaných lidí? Nejedná se přitom pouze o IT pozice. Ty zastupují jen 10–11 % chybějící pracovní síly. Zbytek dennodenně hledáte i vy.

 

Inzerce.

 

Nezaměstnanost je nízká, ale česká ekonomika strádá. Proč potřebujeme cizince a flexibilní pracovní podmínky?

Nezaměstnanost v České republice několik měsíců v řadě klesala. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná.

 

Propouštění je "strašák" snad všech HRistů. Nebo ne?

Propouštění, ať už plánované nebo neplánované, je zpravidla vždy nepříjemná záležitost, která s sebou nese celou řadu emocí a někdy i vyhrocených situací. Dá se na něj připravit? A existuje vůbec něco takového jako „správný rozchod se zaměstnancem“, ve kterém nezůstává žádný poražený? Jak to dnes a denně vypadá v praxi vybraných firem si můžete přečíst níže.

 

Inzerce.

 

Neplaťte lektory, plaťte designéry

Z každé desetikoruny, kterou investujete do vzdělávání manažerů, se vám vrátí pravděpodobně jen jediná koruna. Myslíte, že investujete peníze na vzdělávání manažerů smysluplně? Pojďte si zkusit projít následující článek a odpovězte si sami.

 

Jak zaměstnanci skutečně využívají volnočasové benefity?

V posledních týdnech se tzv. volnočasové zaměstnanecké benefity dostaly do popředí zájmu, a to v souvislosti s možným zrušením jejich zvýhodnění. Zatímco se mluví o dopadech na státní rozpočet a zaměstnavatele, málo se hovoří o tom, jak zaměstnanci své benefity skutečně čerpají, a tedy jaký to má vliv na jejich životy.

 

Inzerce.

 

Jak vést tým, když se mění

Vedení týmu je složitý úkol, který vyžaduje spoustu specifických schopností - od organizačních dovedností přes vysokou míru zodpovědnosti až po vytvoření inspirativního a motivujícího prostředí. Současná vysoká míra fluktuace zaměstnanců (data z loňského roku uvádějí až 16%, zejména mezi mladšími zaměstnanci je však číslo ještě vyšší) ale klade na manažery a manažerky také požadavek vypořádat se s turbulentním pracovním prostředím.

 

Přehřátý trh práce ohrožuje českou ekonomiku

Nezaměstnanost v červenci velmi mírně vzrostla a to po čtyřech měsících poklesu - v červenci byla podle Úřadu práce nezaměstnanost 3,5 %, přičemž v červnu 3,4 %. Nepatrný růst je však spíš otázkou sezónních výkyvů souvisejících například s příchodem absolventů na trh práce či ukončováním sezónních prací.

 

Novela zákoníku práce bude pro zaměstnavatele zásadní

Je velmi pravděpodobné, že chystaná velká novela zákoníku práce bude přijata ještě letos. Co všechno ovlivní? Jak se změny dotknou zaměstnavatelů a samotných zaměstnanců? Nejen na tyto otázky odpovídá Radek Matouš, Partner advokátní kanceláře Eversheds Sutherland.

 

Inzerce.

 

Novým CEO PENNY ČR je Florian Naegele

Společnost Würth povedou dva generální ředitelé

Novým CFO společnosti SILON je Marian Rašík

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Ing. Bára Štanglová, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>