V květnovém čísle si v PROFI HR přečtete:
- O Ukrajince je v českých firmách největší zájem
- Tomáš Surka: Baví mě start-upy
- Proměna trhu práce: Příležitost pro ženský leadership
- Martin Ježek: Neběhejte závod s jednou nohou
- Češi tráví v práci více času než Němci
- Psychologická diagnostika ve firemním prostředí není kádrování
- Outplacement: Propouštíme, ale jak to sdělit zaměstnanci?
- V Praze je nejvíce nabídek práce
- Jak na zaměstnance v logistice?
- Lov „ajťáků“ aneb fakta o nejdivočejším oboru HR
- Zaměstnanci chtějí vidět své budoucí pracovní místo
- Preference zaměstnanců na vybavení kanceláří
- Toyota Kata: Zamerajtesa na schopnosti ľudí
- Business Brunch Motiv P: Mýty v psychologii a personalistice
- Koučink není jen pro management, i mistry je možné koučovat
- Učení, mučení? Aneb práce jako životní cesta
- Syndrom vyhoření: Když vyhoří palivové články v duševním reaktoru
- Člověk s autismem ve vaší firmě?
- Grafologie – validní nástroj HR, kde se vzala?
- Nepravidelná pracovní doba narušuje náš biorytmus
- Móda jako psychologie
- Chcete se stát chytřejšími? Pomůže vám kritické myšlení
- Plovoucí pracovní místa šetří až statisíce korun ročně
- Kavárna na periferii
- Fenomén: Neurolingvistické programování
Jednou z aktuálních personalistických výzev jsou agenturní pracovníci ze zahraničí, nastavení legislativy pro ně a výběr správných pracovníků pro daný sektor. Mezi českými společnostmi jsou osvědčení pracovníci z Ukrajiny, a právě z této země je přiváží i společnost JobConnector, kterou rozjel Tomáš Surka, ten mimo jiné stojí v čele personálně-poradenské společnosti Devire, která nedávno vstoupila na český trh. O jeho dalších projektech, nezaměstnanosti nebo o mileniálech si přečtete v rozhovoru právě s ním.
V minulém čísle magazínu Profi HR jsme s psychologem Radkem Ptáčkem hovořili na téma psychopatie a konkrétně psychopatech v zaměstnání. Tentokrát jsme se soustředili na strašáka současné doby, jehož příznaky jsou nenápadné. Únava, ztráta zájmu, vyhasnutí, vyčerpání, beznaděj, bezmoc, ztráta radosti ze života. Nevíte, o čem je řeč? To jsou typické projevy syndromu vyhoření.
Nedostatek lidí, vysoká fluktuace, proměna procesů náboru i retence dostaly za posledních pár let oblast HR do středu pozornosti managementu. Ženy mohou proaktivně využit současnou konjunkturu na trhu práce nejen proto, aby přinesly více ženských kvalit do byznysu a řízení firem, ale také proto, aby snížily chronický rozdíl v odměňování mužů a žen, který v Česku setrvává. Jak to vypadá s ženským leadershipem v Česku, se dozvíte v článku od Cristiny Muntean.
Trh práce čekají ještě krušné časy, již nyní vidíme, jak velké společnosti začínají plošně přidávat na platech a jak mění způsob náboru nových zaměstnanců. To všechno se dá vyčíst z pravidelného mzdového průzkumu společnosti Grafton, který publikovali na začátku dubna. Je český trh práce na skutečném dně a které segmenty trhu jsou nedostatkem zaměstnanců zatíženy nejvíce? Odpovědi na tyto otázky naleznete v rozhovoru s Martinem Ježkem z GraftonRecruitment.
Až 79 % uchazečů o práci v oboru podnikových služeb chce vidět své pracovní místo ještě předtím, než podepíše pracovní smlouvu. Nejraději mají pracovní stůl umístěný u otevíratelného okna. Vyplývá to z průzkumu společností ABSL, JLL a Skanska. Tento a další zajímavé průzkumy přináší aktuální vydání magazínu Profi HR.
Od minulého vydání magazínu jsme rozšířili obsah o osm stran navíc, na jeho stránkách se tak můžete dočíst více zajímavých informací z oblasti personalistiky, tentokrát na vás ještě čekají témata jako grafologie v HR, biorytmus a pracovní doba, psychodiagnostika, kritické myšlení, koučink a učení, plovoucí pracovní místa,rady od módního rádce a mnoho zajímavých infografických dat.