WEPs inspirují firmy, jak nastavit rovné podmínky pro ženy i muže

V úterý 20. 9. 2022 byl na půdě Velvyslanectví Kanady v ČR zahájen nový projekt veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR z.s., jehož cílem je zlepšit pracovní podmínky žen v ČR.

Business & Professional Women CR (BPWCR) je ambasadorkou projektu OSN Women´s Empowerment Principles (WEPs) pro Českou republiku a formou advokační činnosti bude v následujícím období usilovat o zvýšení povědomí o užitečnosti připojení se k němu. Zároveň bude představovat aktivity, jež mohou inspirovat firmy, které se o problematiku rovných příležitostí pro ženy zajímají. 

Na půdě organizace vznikne také prostor pro sdílení zkušeností. „V současné době má projekt WEPs v Česku jen 10 signatářů. My bychom našimi aktivitami velmi rády přispěly k jeho většímu rozšíření. Celý projekt je vlastně návodem, jak přistoupit k vytváření rovných pracovních příležitostí pro ženy i muže. Na jeho webových stránkách je možné získat celou řadu námětů, zúčastnit se webinářů nebo sdílet vlastní nápady a názory,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Zástupkyně členských firem BPWCR, které se setkání na kanadském velvyslanectví zúčastnily, živě diskutovaly o cestách, jak podpořit v otázkách diverzity společnosti, které s ní ještě nezačaly, sdílely svoje nejlepší projekty a společně vytvořily akční plán k efektivní realizaci ambasadorské role organizace.

Program doplnila velvyslankyně Kanady v ČR Ayesha Rekhi svými zkušenostmi z implementace rovných příležitostí v Kanadě, o důležitosti připojovat se ke globálním projektům i o nyní často skloňovaném termínu ESG, ze kterého nesmí vypadnout to, co se skrývá pod písmenem S, tedy Social.

S projektem Women´s Empowerment Principles se můžete blíže seznámit i na blížícím se odborném veletrhu HR days, který se uskuteční ve dnech 12. a 13. října na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. A to díky veřejně prospěšné organizaci Business & Professional Women CR z.s. a její Mentoringové zóně, která nabídne účastníkům možnost načerpat inspiraci a rady od 22 zkušených profesionálek z nejrůznějších oborů. Paleta témat bude jako vždy pestrá – od těch týkající se diverzity, profesního růstu až po work life balance.

Potřebujete-li tedy ono pověstné nakopnutí tím správným směrem, registrujte si svou vstupenku na HR days zdarma, vyberte si své téma a mentorku a rezervujte si místo u jejího stolu. Mentoring vedený zkušenými mentorkami může být také skvělý způsob, jak můžete pomoci svým zaměstnancům dál růst. Řada firem, jejichž zaměstnanci speed mentoringem BPWCR prošli, se o tom již přesvědčila.