Novou HR manažerkou Porsche Česká republika je Natalie Daňková

Řízení oddělení Human Resources společnosti Porsche Česká republika, importéra osobních a užitkových vozů do Česka, přebrala 1. října 2022. K jejím hlavním úkolům bude patřit vytvoření a lokalizace dlouhodobé strategie lidských zdrojů, realizaci strategických projektů jako je digitalizace HR a rozvoj hybridní spolupráce, CSR, interní komunikace a další.

„Celá země, naši firmu nevyjímaje, prochází složitým obdobím,“ říká Jan Hurt, generální ředitel Porsche ČR. „Inflace, prudce rostoucí ceny vstupů, očekávaný nástup podzimní vlny covidu a na druhé straně stále velmi nízká nezaměstnanost, to vše vytváří na pracovní týmy extrémní tlak. Úkolem naší nové HR manažerky Natalie Daňkové bude tým zaměstnanců ve střednědobém horizontu stabilizovat, s důrazem na zachování a další zvyšování jejich odborné úrovně jako klíčového faktoru pro naše další úspěšné podnikání.“

„V dnešní složité době je skutečnou výzvou získat a udržet si kvalitního, spolehlivého, a hlavně loajálního zaměstnance. To je proto náš nejdůležitější úkol – zaměstnance nejen zajistit, ale zároveň se o něj starat tak, aby se stal loajálním zaměstnancem. Což zároveň vede ke zvýšení retence zaměstnanců ve společnosti,“ přibližuje svoje cíle v rámci Porsche Česká republika Natalie Daňková.

Natalie Daňková pracovala na obdobných pozicích v předních nadnárodních a českých společnostech, mj. vedla HR v rámci České republiky a postupně i na některých trzích v regionu CEE ve farmaceutické společnosti Bausch Health  Companies. Získala univerzitní vzdělání se zaměřením na sociální problematiku a psychologii, čemuž předcházelo získání bakalářského titulu Právní specializace v oboru sociálně právním.

Společnost Porsche Česká republika s.r.o. má v současné době 165 zaměstnanců. Prodej zastupovaných značek zajišťuje celkem 62 smluvních partnerů, servisem koncernových vozů je v České republice pověřeno 101 smluvních partnerů. Značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a CUPRA jsou díky tomu zastoupeny na 101 místech naší země.