Novou provozní ředitelkou investiční skupiny RSBC je Jana Zbortková

Za provozní řízení investiční skupiny RSBC nově odpovídá Jana Zbortková. Manažerka s více než 20 lety zkušeností, která dosud v RSBC vedla oddělení PR a marketingu, se zároveň stala členkou představenstva skupiny. Ze své pozice bude mít na starosti řízení interních procesů, personální politiku skupiny a dohled nad udržováním vysokého standardu zázemí pro jednotlivé divize. Rovněž bude i nadále zastřešovat oblast filantropických aktivit RSBC i jejího zakladatele Roberta Schönfelda.

Rok 2022 byl pro RSBC velmi úspěšný. Dosáhli jsme jednoho z nejlepších hospodářských výsledků v historii skupiny, na což bychom chtěli letos navázat. Mým úkolem na pozici COO proto nyní bude přizpůsobit celkovou strukturu skupiny dynamice našeho růstu a udržovat nastavené procesy tak, aby mohly jednotlivé rozvíjející se divize bezproblémově fungovat,” popisuje Zbortková.

Jedním z dalších klíčových úkolů manažerky s bohatými zkušenostmi v oblasti projektového řízení, komunikace a marketingu bude příprava skupiny na příchod nového generálního ředitele. Nástupce loni zesnulého Petra Oršulíka plánuje RSBC vybrat a jmenovat v průběhu letošního jara. „Ve spolupráci s novým generálním ředitelem budeme chtít na úsilí Petra Oršulíka navázat a nadále pracovat na uskutečnění vize majitele skupiny Roberta Schönfelda. Ta spočívá jednak v naplňování historické tradice správy nejen rodového majetku, jednak také v péči o aktiva našich klientů a hledání zajímavých investičních příležitostí napříč trhem,” říká Jana Zbortková.

Nová provozní ředitelka, která do skupiny RSBC přišla v listopadu 2021 na pozici tiskové mluvčí a vedoucí oddělení komunikace, bude mít na starosti kromě vnitřních procesů také projekty v oblasti filantropie. V této souvislosti rovněž nastoupila do správní rady PKF Prague Philharmonia – jednoho z dlouhodobě nejrespektovanějších českých orchestrů, jehož patronem je skupina RSBC již řadu let. Komunikační aktivity RSBC nově zastřešují Dominik Herr, odpovědný za oblast marketingu a Tereza Robinson specializující se na public relations.

Před příchodem do skupiny RSBC působila Jana Zbortková v technologickém startupu BeiT, kde měla na starosti kompletní marketingovou a PR komunikaci a business development. Předtím se věnovala agilnímu řízení v IT společnosti Creditinfo Solutions a projektovému managementu, marketingu a PR v rámci investiční společnosti RSJ Private Equity. Řadu let také působila na různých pozicích v PR a komunikačních agenturách.