Reportáž z udílení ocenění TOP muži magazínu CEO

Připomeňte si atmosféru, která panovala ve středu 14. prosince 2022 na udílení ocenění ankety „TOP muži magazínu CEO“, jejímž cílem je upozornit na výjimečné osobnosti českého byznysu. V rámci ankety redakce časopisu CEO a dalších odborných a prémiových titulů Mediální skupiny A11 vybraly 77 výjimečných mužů – podnikatelů a manažerů, kteří výrazným způsobem ovlivňují rozvoj svých firem a společností, jejich firemní kulturu i hospodářské výsledky. V sedmi oborech pak byli do užší nominace vybráni vždy tři manažeři, z nichž redakce zmíněných časopisů určily vítěze.

Tři osobnosti byly oceněny v absolutní kategorii Nejúspěšnější muž magazínu CEO. Na prvním místě se umístil generální ředitel BAT pro ČR a Slovensko Štěpán Michlíček, na druhém zakladatel společnosti SPGroup Pavel Sehnal, na třetím pak generální ředitel Raiffeisenbank ČR a SR Igor Vida.

Vítězem v kategorii „Finance“ se stal nedávno zesnulý Jaroslav Besperát, generální ředitel České podnikatelské pojišťovny. Spolu s ním byli nominováni i Richard Siuda, předseda představenstva Conseq Investment Management, a Mojmír URBÁNEK, zakladatel firmy SAB servis

V kategorii „Inovace a IT“ cenu získal Cyril Svozil jr., ředitel společnosti AERS specializující se na výrobu bateriových úložišť. Nominováni byli i Radek Hradil, CEO technologické firmy aeqoom technologies a Jiří Hub, CEO softwarové firmy Asseco Solutions.

První místo v kategorii „Právo“ obsadil Petr Zákoucký, Vedoucí partner Dentons, podle obratu největší advokátní kanceláře u nás. Nominováni byli i Jiří Matzner, zakladatel Advokátní kanceláře Matzner Legal, a Vít Stehlík, řídící partner české pobočky White & Case.

Za oblast „Průmysl a výroba“ si ocenění odnesl Cyril Svozil, zakladatel a majitel průmyslového holdingu Fenix Group. Dalšími nominovanými byli Jiří Nováček, předseda představenstva holdingu EP Industries, a Tomasz Wiatrak, předseda představenstva jediného zpracovatele ropy v České republice Orlen Unipetrol.

V kategorii „Reality a development“ patří prvenství Leoši Anderlemu, výkonnému řediteli developerské skupiny Sekyra Group. V této kategorii byli výjimečně nominované čtyři osobnosti, kromě vítěze i i Lukáš Rybnikář, CEO největšího interiérového studia v ČR Hanák Forum, Rostislav Petchenko, generální ředitel a spoluvlastník developerské skupiny Gartal, a Karel Vágner, majitel společnosti Dreambeds, která je největším tuzemským dovozcem luxusních postelí.

Ocenění v kategorii „Služby a obchod“ převzal Michal Voráček, jeden z nejvýraznějších českých mediálních manažerů, v současnosti majitel slovenské zpravodajské televize TA3. Dalšími nominovanými v této kategorii byli Martin Kodl, majitel nejúspěšnější tuzemské aukční síně Galerie Kodl, a Daniel Tomeš, majitel mnohaoborové investiční skupiny DT-holding. Vítězem kategorie „Zdraví“ se stal Tomáš Groh, výkonný ředitel výrobce zdravotnického materiálu Hartmann – RICO. V nominaci s ním byli i Pavel Sedláček, country manager nadnárodní farmaceutické firmy Pfizer, a Branislav Trutz, generální ředitel biofarmaceutické společnosti AbbVie ČR.

Reportáž z udílení ocenění TOP muži magazínu CEO