Novým členem představenstva ČSOB Pojišťovny je Tomáš Hotový

Hotový, který se členem představenstva stane od 1. února, bude mít na starost oblast bankopojištění a klientských služeb.

„Tomáš dokázal v posledních letech posunout digitalizaci v mnoha oblastech a stál u robotizace a automatizace servisních úkonů. Jeho prvořadý úkol bude dále akcelerovat bankopojištění na novou úroveň a pokračovat v efektivní digitalizaci. Jedním z jeho cílů je i více propojit a zatraktivnit benefity pro klienta, pokud bude mít jak produkty pojišťovny na straně jedné, tak produkty banky na straně druhé,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jiří Střelický.

„Bankopojištění je oblastí, kterou je naše finanční skupina na českém trhu unikátní. Těším se, že se budu podílet na jejím rozvoji, aby byla ještě větší konkurenční výhodou s maximálně pozitivním přínosem pro naše klienty. Zároveň se mohu nadále věnovat klientským službám, které jsem měl dosud na starosti a které na oblast bankopojištění výborně navazují. Klientské služby prošly v minulých letech úspěšnou digitalizací či automatizací vybraných procesů, ale vždy takovým způsobem, aby se z péče o klienty nevytratil prvek lidskosti, který tam patří. Tímto způsobem chci rozvíjet služby pro naše klienty i nadále,“ uvedl Tomáš Hotový.

Ten se v oblasti finančního byznysu pohybuje již od roku 1999. Necelých 10 let pracoval na manažerských pozicích v leasingových společnostech sAutoleasing a Leasing České spořitelny. Do skupiny ČSOB nastoupil v roce 2007 a jeho první manažerskou výzvou byla pozice ředitele odboru klientského centra Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS). V roce 2016 přestoupil do ČSOB Pojišťovny, kde dostal na starost oblast aplikačního, procesního a projektového managementu a postupně se vypracoval na ředitele Odboru podpory a správy pojištění se zodpovědností za projektový a procesní management, digitalizaci, procesní optimalizaci, řešení klientských stížností, call-centrum, testing a správu pojištění.