Vendula Pešková je nově celosvětovou partnerkou Mazars

Mezinárodní auditorská a poradenská společnost Mazars Group oznámila, že lokální vedoucí partnerka oddělení účetního outsourcingu v České republice Vendula Pešková se stala novou celosvětovou partnerkou. Její jmenování bylo schváleno stávajícími partnery na poslední globální konferenci skupiny Mazars, která se konala v kanadském Montrealu.

Celosvětoví partneři Mazars jsou rovněž akcionáři Mazars SCRL, společnosti s ručením omezeným se sídlem v Belgii, která má za úkol definovat strategické cíle skupiny Mazars a koordinovat jejich implementaci na úrovni členských subjektů. Mazars SCRL má také zvláštní odpovědnost za propagaci a ochranu značky Mazars po celém světě.

Pešková pracuje v Mazars od roku 2000, přičemž posledních pět let na pozici lokální partnerky. Od listopadu 2023 zastává pozici vedoucí partnerky oddělení účetního outsourcingu v České republice. Ve své praxi se zaměřuje především na řízení outsourcingových služeb a účetní poradenství, včetně implementace účetních systémů. Díky dřívějšímu působení v oblasti auditu, má také praktické znalosti s fungováním lokálních a mezinárodních účetních standardů z auditorského pohledu. Vendula Pešková je členkou Komory certifikovaných účetních (úroveň účetní expert), členem výboru Komory certifikovaných účetních.