Novou mluvčí ČNB je Štěpánka Filipová

Česká národní banka informovala o změně na pozici tiskové mluvčí a zástupkyně ředitele komunikace. Stala se jí Štěpánka Filipová. Ta tak doplňuje tým Jakuba Holase, kterého do pozice ředitele odboru komunikace jmenovala v lednu bankovní rada ČNB.

Štěpánka Filipová, absolventka žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a marketingových a sociálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, do ČNB přichází z České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. Předtím pracovala jako ředitelka komunikace a marketingu Ministerstva průmyslu a obchodu, řídila komunikaci a marketing agentury CzechInvest, Ministerstva práce a sociálních věcí či České správy sociálního zabezpečení. Byla také mluvčí Karlovarských minerálních vod (Mattoni), starala se o komunikaci globálních společností či Svazu měst a obcí. Řadu let působila jako novinářka, mimo jiné v týdeníku Profit a České televizi.

Jakub Holas, absolvent Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, se dlouhodobě věnuje public relations a public affairs. Profesní dráhu začal v PR agenturách, kde řídil zakázky zejména v oblasti finančního trhu. V letech 2018 až 2022 vedl úřad Národní rozpočtové rady, který po boku Evy Zamrazilové zakládal. Od roku 2022 pracoval jako poradce bankovní rady ČNB.