Proč by měl mít šéf kuráž?

Odvaha ve vedení firmy a řízení zaměstnanců není pouze o schopnosti přijmout rizika a rozhodovat se ve složitých situacích. Odvaha šéfa zahrnuje i umění přiznat si vlastní chyby, otevřeně komunikovat a pracovat na sobě. To dělá z šéfa respektovaného lídra, který buduje zdravé pracovní vztahy a umožňuje firmě dosahovat dlouhodobého úspěchu.

Odvaha se projevuje v každodenním rozhodování. Dávat zpětnou vazbu, řešit konflikty a náročné situace vyžaduje odvahu a odhodlání. „Šéfové by se měli zamyslet nad tím, kolikrát během pracovního dne nebo týdne projeví odvahu ve firmě a vůči svým lidem. Odvaha se projevuje i schopností dávat svým lidem pravomoci, komunikovat otevřeně a přiznávat si své chyby. Odvaha mu pomůže postavit se nepříjemným situacím a riskovat ve prospěch společných hodnot,“ říká Irena Vrbová, zakladatelka konzultační společnosti Porto, která se zabývá vzděláváním a rozvojem majitelů a manažerů menších a středních firem. 

Odvaha je velké téma, které se nedá naučit z knih. Souvisí s emoční inteligencí a ochotě na sobě pracovat. „Člověk se rodí bez zkušeností a bez strachu. Jako děti se nebojíme, nestydíme. Postupem času však začínají získané zkušenosti formovat naše vnímání a reakce na různé situace. A z prevence či strachu se začneme některým situacím vyhýbat,“ vysvětluje Vrbová.

Šéfové přitom denně čelí rozhodnutí, kde je odvaha potřeba. Stojí před ním otázky typu „Chce se mi do toho? Proč odkládám nepříjemný rozhovor s problémovým zaměstnancem?“. A často mu v těchto situacích chybí odvaha. Následky mohou být nepříjemné. Pokud šéf není schopen zvládnout potřebné změny ve fungování firmy nebo v personální oblasti, může to vést k rozpadu týmu, odchodu klíčových zaměstnanců i neúspěchu firmy. “Pod „neodvahou“ se většinou skrývá zranitelnost a vnitřní limity. Ale prací na sobě a překonáváním limitů může šéf postupně posouvat své možnosti a tím dosahovat větších úspěchů ve vedení firmy,“ dopIňuje Irena Vrbová.