Pětice finalistů v kategorii HR manažer do 100 zaměstnanců

Další pětice, která se probojovala mezi finalisty, jsou manažeři, kteří mají v rámci své HR práce na starosti týmy menší než 100 zaměstnanců. Níže se dočtete o jejich praxi a zkušenostech a jaké změny by v rámci HR oboru chtěli udělat a kam jej posunout.

Petra Holzerová

Do světa personálního řízení  vplula  jako mladá studentka ekonomické vysoké školy v Brně a ponořila se do fascinujícího světa HR. Už tehdy poznala, že každý personální pohovor je jako otevírání nového příběhu, plného možností a překvapení. V rámci kariérního růstu převzala kapitánskou čepici HR manažerky ve firmě se 700 zaměstnanci. K náborům se přidala adaptace, osobní rozvoj zaměstnanců, vzdělávání i offboarding. A tehdy již věděla, že sedí na správné židli. 

Během rodičovské dovolené byla lektorkou Rekvalifikačních kurzů pro personalisty.

Životní cesta ji zavedla až do XART s.r.o. Zde zajišťuje personální agendu, sdílí poznatky na konferencích a má možnost věnovat se inovativnímu projektu hrkampane.cz. Prostřednictvím workshopů pravidelně předává nasbírané zkušenosti a novinky v oblasti HR marketingu.

Její námořní náborové kampaně v minulém roce přispěly k rozvoji firmy. V těchto dnech se moc těší na další společné dobrodružství – nejen díky nové deskové hře „Plavba s XARTem“, která vznikla pro kolegy, ale i díky plánům na připravované eventy a podcasty.

Jana Rebicerová

V oblasti human relations se pohybuje 9 let a nyní má na starost vše od recruitmentu, přes HR marketing, employer branding až po employer engagement. Klade vysoký důraz na velmi kvalitní nábor nových kolegů, kteří budou perfektně culture fit se současnými kolegy a zároveň pro kolegy dělá maximum, aby se v Effectixu cítili šťastní a naplnění. Baví jí kreativní část HR marketingu a vymýšlení různých aktivit jak ukázat firemní kulturu. Zároveň se soustředí na wellbeing celé společnosti, kde již vyhráli mnohá ocenění.

Za poslední dva roky nabrala kolem 80 nových kolegů do českého i slovenského Effectixu. Realizovala 2 HR marketingové kampaně a neustále ve společnosti ladí firemní kulturu a benefity.

V rámci těchto projektů vyhráli spoustu cen od PROFI HR Awards 2023, Férový zaměstnavatel roku od Atmoskopu, Recruitment Academy Awards, Webtop100, ocenění Wellbeing od Edenderu apod.

Marek Černák

Marek je Head of HR v OKTAGON MMA a snaží se pozvedávat úroveň československého HR. Má bohaté zkušenosti primárně z ecommerce (Alza) kde strávil téměř 5 let, než přesedlal do bankovnictví (UniCredit Bank). Jeho background je však z IT, díky čemuž zůstává u řešení sporů nad věcí a často se rozhoduje na základě dat.

Jeho cesta v HR začala z touhy zlepšit kvalitu tohoto oboru s velkým důrazem na candidate experience a lidský přístup. V náboru se cítí jako doma a na situaci se vždy dívá z pohledu kandidátů. Na nic si nehrát a být maximálně upřímný je “motto”, kterým se řídí.

Jako ryba ve vodě se však cítí i při řešení složitých personálních situací nebo nastavování procesů a postupů. I když by nejeden člověk mohl namítnout, že díky IT backgroundu mu chybí empatie, opak je pravdou. Právě nedostatek lidského kontaktu byl důvod, proč přesedlal z IT na HR.

Jeho práce na LinkedInu, kde sdílí osvědčené postupy, ho řadí mezi nejvlivnější HR lídry. Marek také přednáší, účastní se vzdělávacích akce, což svědčí o jeho vášni pro obor a touze po neustálém zlepšování. Jeho přístup a metody jsou inspirací pro mnohé v HR komunitě.

Gabriela Šimšová

Vystudovala marketing a obchod na VŠB-TU a pokračovala studiem sociologie na Univerzitě Karlově. Má více než 20 let zkušeností v oblasti HR.

Podílela se na HR fázi centralizace účetnictví ve společnosti ČEZ nebo na změně mind-setu personálu z “péče” na prodej v ČEZ Zákaznické služby. V Coca-Cole měla na starosti HR pro Supply Chain a pomáhala najít personál pro nové výrobní linky nebo se podílela na integraci závodu v Teplicích nad Metují. Stála u zrodu projektu Learning Labs, který postavil interní vzdělávání ve firmě na know-how interních talentů. V roce 2022 pomohla společnosti Hyatt v centru Prahy v nejintenzivnějším náborovém projektu jejího života, otevřít  hotel Andaz.  Aktuálně řídí HR ve společnosti Edenred a ze strany klienta se stala součástí týmu, který nabízí skvělá benefitní řešení. Věnuje se mentoringu a vzdělávání HR komunity. I po 20 letech jsou pro ni lidé a lidské příběhy zdrojem energie. A jejím největším životním učitelem je její 12letá dcera Laura.

Petra Kubita Nulíčková

Petra působila v největším českém e-shopu a aktuálně zastřešuje HR v investičním fondu Pale Fire Capital, kde během roku pomáhá firmám z portfolio s nastavením HR oddělení a různými projekty, ale i hiringem klíčových rolí. Zaměřuje se na hiring, data v HR, efektivitu náboru a projektů v HR, ale baví ji stavění HR oddělení jako takového. Kvalitní práce s lidmi po nástupu a jejich rychlá adaptace je za ní klíčem k úspěchu růstu firmy. Oblast HR vnímá jako people experience a snaží se ji kombinovat se znalostmi v online marketingu.

Mezi své nejdůležitější milníky řadí například práci pro Acond – nábor 4 management rolí včetně HR během 2 měsíců. Úspěch – nový funkční management tým včetně silného HR, zavedení ATS.  Pro Aukro interim role, tedy zajištění funkčnosti HR, implementace ATS, HR reporting a FIN plánování pro HR. Projekty jako whistleblowing, referral program a NPS. Úspěch – snížení HR agendy ze 3 FTE na 1 FTE a ušetření 2 mio za nábor. Aktuálně v Groupon – nastavení HR metrik a KPIs, nábor management týmu, hiring procesy atd. Úspěch – přes 130 obsazených rolí, průměrná reakce do 18 hodin, většina rolí obsazena do 50 dní.

Mimo to také publikuje články na svém blogu a školí pro #suHR, #HolkyzMarketingu, přednáší na VŠE, spolupracuje s MUNI. Vystoupila na konferencích – Frontendisti, Reshoper a PPC Restart.