Kategorie Inovativní zaměstnanecký benefit a jeho finalisté

Mezi finalisty v kategorii inovativní zaměstnanecký benefit, tedy benefit, který oslní nejen mileniály a generaci Z, ale nadchne i zaměstnance 50+, byly vybrány v rámci letošního ročníku PROFI HR Awards 2024 tyto firmy.

Výplata kdykoliv, Advanto

Díky mobilní aplikaci Advanto mají zaměstnanci přístup ke svým odpracovaným, ale doposud nevyplaceným penězům kdykoliv. Většina Čechů není schopna uhradit nenadálý výdaj ve výši 13 600 Kč. Ve chvílích finanční tíže 70 % lidí spoléhá na pomoc od svého zaměstnavatele. Právě takovou pomoc Výplata kdykoliv umožňuje. Uživatelům se v aplikaci načítá dostupná částka k výběru na základě odpracovaných hodin, kterou si mohou zaslat na svůj bankovní účet kdykoliv. Pracovníkům je tak poskytnuta flexibilita, a především záchranná finanční síť. Díky napojení na personální systémy funguje celý proces automaticky, a navíc bez zásahu do firemního cashflow. Oproti zálohám na mzdy není Výplata kdykoliv spojená s osobní návštěvou účetního oddělení, administrativní prací a zásobou hotovosti. Tento inovativní benefit je oblíben napříč generacemi a odvětví jak u uživatelů, tak u firem, mezi které se řadí například NOTINO nebo TRCZ. Advanto zvyšuje loajalitu, efektivitu a snižuje fluktuaci.

Envista buduje úsměvy nejen zubním pacientům, ale i zaměstnancům certifikované kanceláře Well Platinum v2

Envista Holdings Corp. patří mezi světové lídry v technologiích a produktech pro zubní lékařství. Pražská pobočka Envisty, ve které pracuje v tuto chvíli zhruba 500 zaměstnanců, vybudovala inovativní kancelář, která se nyní řadí mezi firemní benefity a která získala jedinečnou certifikaci WellPlatinum v2. Tuto certifikaci obdržela Envista jako první v České republice, ale i v celé střední Evropě a toto prvenství si nadále udržuje.  Jedinečnost certifikace, kterou společným úsilím team Facility a HR dosáhl, spočívá v tom, že zajišťuje ten nejvyšší možný standard pro zaměstnance, a to nejen s ohledem na fyzický prostor kanceláře, měří se kupříkladu kvalita vzduchu, vody, světla, zvuku atd., ale i jako soubor well-beingových programů, které s tím souvisí – spojené s pohybem, komfortem a inovacemi. Celý koncept tohoto benefitu spojuje hodnoty společnosti Envista a je určen pro zdraví a pohodu zaměstnanců.

2000 hodin v práci: Zdraví a duševní pohoda iresofťáků, IRESOFT

U nás v IRESOFTu si velmi dobře uvědomujeme, že pracovní tempo je tu intenzivní a požadavky na výkony našichiresofťáků jsou vysoké. Práce každého člověka je tady vidět a nikdo se tu takzvaně neschová a nemůže se vézt, aniž by senepřičinil. Vše tu jede jak dobře namazaný stroj a my jsme hrdí, že toho můžeme být součástí. Říkáme o sobě, že pomáhat je v naší DNA a je vidět, že přesně s tímto nastavením mysli sem také většina lidí každé ráno chodí. Jdeme společně za jedním cílem, a přitom nás spojují stejné hodnoty a jasná vize. O to víc si uvědomujeme, jak důležité jev dnešní rychlé době o své lidi pečovat a dávat jim k dispozici nástroje k tomu, aby brali svoje fyzické i duševní zdraví vážně. Protože zdraví máme jenom jedno. A právě proto jsme se na ně zaměřili.

Lidem rozhodně nechceme nic vnucovat, pouze jim ukazujeme různé cesty a nástroje, díky kterým se mohou v práci cítit lépe a nenechat si ji přerůst přes hlavu. Všichni máme k těmto zdrojům stejný přístup a nikdo není zvýhodněn nebo opomenut. Potom už je na každém z nás, co z toho využije nebo ocení.

Nemluvíme tedy o jednom konkrétním inovativním benefitu, ale o celém spektru do sebe zapadajících střípků týkající se fyzického a duševního zdraví. Těmi se snažíme nastartovat zdravý mindset a přístup u každého zaměstnance.

Nazvali jsme ho projekt „2000 hodin v práci: Zdraví a duševní pohoda iresofťáků“. Je na každém jednotlivci, co si z nabízené škály vybere a do čeho se pustí. Nesnažíme se tu lidi zachraňovat, ale rádi jim ukážeme nástroje, kterými si dokážou pomoci sami. Chceme nabídnout pomocnou ruku, ne převzít odpovědnost za jejich zdraví.

„Ground-breaking“ aneb benefit nevyhoditelnosti, Raynet

Principiálně to funguje tak, že když vše klape, jak má, po třech letech má každý zaměstnanec šanci získat status nevyhoditelnosti. Má formu dodatku ke smlouvě, ve kterém se zavazujeme k tomu, že je zaměstnanec nevyhoditelný (s pojistkou nemalého odstupného). I kdyby se firmě dařilo špatně, tak bude RAYNET hledat jiná řešení než vyhazovat lidi. I kdyby rejnok (jak říkáme zaměstnancům) udělal sebevětší botu, tak budeme hledat způsob, jak ji napravit a příště nezopakovat. Záleží nám na dobrých vztazích. Pokud je na obou stranách chuť rozvíjet firmu společně a dělat svou práci tak, jak nejlépe dovedeme, dokážeme vyřešit jakýkoliv problém.

„Nevyhoditelnost” je náš vklad do vzájemného vztahu. Chceme, aby v RAYNETu byli nejlepší lidé na trhu, bavilo je to a cítili tady bezpečí, ve kterém můžou chybovat i tvořit. Společně rosteme, společně zvládneme i všechny krize.

SOULMIO

Soulmio patří k leadrům a propagátorům v oblasti firemní psychologie, kde propojuje dlouholeté zkušenosti z vrcholného managementu a osobní příběh zakladatelky Simony Zábržové, která překonala dvojnásobné vyhoření.

Díky svému komplexnímu online programu usnadňuje firmám zavedení péče o duševní zdraví zaměstnanců a společně s nimi pak vytváří pracoviště, kde je podpora psychického zdraví nejen benefitem, ale stává se nezbytnou součástí firemní DNA.

S tímto cílem překračuje tradiční hranice péče o duševní zdraví v pracovním prostředí. Spolupracuje s předními odborníky – psychology, psychoterapeuty a firemními kouči, nabízí inovativní přístupy a řešení, která umožňují zaměstnancům snadno získat potřebnou pomoc nebo nástroje pro zlepšení jejich wellbeingu a pracovní výkonnosti.

Za své služby, vizi i komunikaci dostalo Soulmio hned několik ocenění: zařazení do top 20 Innovators 2020 Česka, Finalista cen SDGsawards 2022, Finalista Startup Awards 2022, WEBTOP 100 2021 3. místo za PR komunikaci.