Úspěšný onboarding díky portálu pro interní komunikaci

První dny v novém zaměstnání jsou klíčové. Nováček se snaží rozkoukat a zjistit, jak to vlastně ve vaší firmě funguje. Proto by měl z vaší strany cítit stoprocentní podporu. Jak toho dosáhnout? Bez plánování a spousty práce se to neobejde… Nebo ano?

Aby se to vyplatilo…

Onboarding je jedním z nejnákladnějších, ale zároveň také nejdůležitějších HR procesů. Věděli jste, že patří k těm nejčastějším důvodům pro opuštění zaměstnání? První měsíce jsou totiž stěžejní – až 31 % lidí práci opustí během prvního půl roku. Většina odchodů ve zkušební době je způsobena tím, že noví zaměstnanci ztratí důvěru ve firmu, v procesy, či v kolektiv. Můžete tomu ale snadno zabránit.

S komunikačním portálem je onboarding hračka!

Jak řešit onboarding moderně, zábavně a zároveň efektivně? Takovým řešením onboardingu může být komunikační portál. Díky velkému množství funkcí, které nabízí, zajistí hladké zapadnutí nového zaměstnance do týmu a pomůže mu se v prvních měsících rychle a snadno zorientovat. Pojďme si ukázat, jak lze využít v onboardingu komunikační portál Plusco.

Co je to Plusco?

Aplikace Plusco slouží jako portál pro interní komunikaci dostupný nejen v desktopové verzi, ale také jako mobilní aplikace. Díky svým rozmanitým modulům pomáhá vtáhnout zaměstnance do firemního dění a povyšuje HR procesy.

Využít ho efektivně lze právě i v rámci onboardingu. Zaměstnavatelům nabízí perfektní způsob, jak nováčkům ve firmě podat pomocnou ruku a jednoduše jim na pár kliknutí předat důležité informace nebo ukázat, jak firma funguje.

Plusco Moduly Onboarding

Informace na jednom místě a dostupné 24/7 nejen pro nováčky

Díky aplikaci Plusco máte ve firmě všechny potřebné informace dostupné přehledně na jednom místě a to kdykoliv váš zaměstnanec potřebuje najít odpověď.

Výroba, personální nebo účetní?

Občas je těžké se ve změti nových jmen rychle zorientovat. V modulu aplikace Kontakty jsou k nalezení všichni, na koho může nováček ve firmě narazit. Jméno, pozice, ale také e-mail, či telefon – díky tomu je snadné se spojit s tím, koho právě potřebuje. A k tomu, aby bylo ve firemních vztazích ještě více jasno, slouží modul Organizační struktura, kde jsou podrobně znázorněny vzájemné vazby mezi pozicemi.

S komunikací nejdál dojdeš…

Největším problémem je, pokud při onboardingu selže komunikace. Každého otráví, pokud se hned v prvních pracovních dnech nedozví, co se od něj čeká nebo jak to ve firmě chodí. K tomuto účelu můžete využít modul Zprávy, kde nový zaměstnanec snadno najde, co se právě ve firmě děje.

V modulu aplikace Zprávy (stejně jako u dalších modulů) určitě oceníte také možnost cílení – díky němu totiž můžete vytvořit obsah, který chcete zamířit pouze na nové zaměstnance. Předání všech informací k nástupu je tak velmi jednoduché a efektivní!

Přijměte zpětnou vazbu!

Dotazníky jsou modul, který vám pomůže zjistit vše, co vás ohledně nástupu nováčka zajímá. Ptejte se na to, jak je s onboardingem spokojen, co mu na pracovišti chybí nebo jestli mu je zatím všechno jasné.

Zároveň ale poskytněte zpětnou vazbu svému novému zaměstnanci i vy. Buďte upřímní a nenechávejte si nic pro sebe – jedině tak vám bude nováček důvěřovat a dojdete ke společnému porozumění.

Zvládněte onboarding s Pluscem!

Ušetřete na onboardingu – urychlete adaptaci nováčků díky aplikaci Plusco! Plusco šetří firmám nejen čas, ale také peníze. Zjistěte, jak můžete ušetřit a také získat spokojené a na 100 % informované zaměstnance.