Představenstvo ČSOB čekají změny

Od 1. září nastoupí do představenstva ČSOB Marek Loula, současný člen představenstva sesterské ČSOB na Slovensku, kde je zodpovědný za Finanční řízení, Data a IT. Loula bude jako vrchní ředitel v ČSOB zodpovědný za řízení úvěrů a udržitelnost. Ve funkcích vystřídá Petra Hutlu.

Svou bankovní kariéru zahájil Marek Loula v roce 1997 v belgické Kredietbank (dnes KBC Bank). Po akvizici ČSOB se v roce 1999 přesunul do ČSOB, kde měl na starosti nejprve rozvoj mezinárodní klientely ČSOB a projekty v oblasti cash managementu pro firmy. Následně byl v letech 2003 až 2008 ředitelem regionální korporátní pobočky Brno. Poté působil až do konce roku 2014 v divizi pro schvalování a řízení úvěrů, od roku 2010 jako její výkonný ředitel. V lednu 2015 byl jmenován výkonným ředitelem pro informační a komunikační technologie ČSOB a v letech 2018 až 2021 působil jako vrchní ředitel Korporátního a institucionálního bankovnictví. Do slovenské ČSOB přešel Marek Loula od 1. dubna 2021. Místo Marka Louly se stane členem představenstva ve slovenské ČSOB Frank Jansen, který má dlouhodobé zkušenosti ve finančním sektoru, včetně zastřešení několika klíčových mezinárodních projektů v různých zemích v rámci skupiny KBC.

Petr Hutla Csob

Petr Hutla, který ve skupině ČSOB působí od roku 1993, ze své funkce odchází z důvodu dosažení věkové hranice pro působení v představenstvu ČSOB, ale nadále zůstává ve skupině ČSOB jako poradce CEO Aleše Blažka. „Rád bych jménem celého představenstva upřímně poděkoval Petru Hutlovi za práci, kterou v představenstvu skupiny ČSOB odvedl,“ říká šéf skupiny ČSOB Aleš Blažek.