Stavební spořitelna České spořitelny rozšířila představenstvo

Jeho čtvrtým členem se stal Jaroslav Rychna, který v České spořitelně působí od roku 2016 a od 1. května 2024 navíc vede v Buřince (Stavební spořitelně ČS) divizi informačních technologií. Jeho cílem je především zrychlit digitalizaci a implementovat AI do co nejvíce oblastí a procesů.

Rychna je absolventem Západočeské univerzity v Plzni, vystudoval zde obor Softwarové inženýrství. Oblasti IT zasvětil celou svou dosavadní pracovní kariéru. Působil ve společnosti Cleverlance, poté zastával vedoucí pozici v oddělení vývoje Českomoravské stavební spořitelny. V roce 2016 nastoupil do České spořitelny, kde je zodpovědný za rozvoj a provoz klíčových systémů banky. „Neustále hledám způsoby, jak vylepšit a modernizovat naše bankovní systémy. Mým cílem je efektivně a bezpečně využívat umělou inteligenci v rámci různých oddělení, aby se naše banka mohla rychle přizpůsobit novým technologickým trendům,“ říká Jaroslav Rychna.

„Nová role Buřinky spočívající v podpoře energeticky udržitelného bydlení a veškeré aktivity s tím související, které jsme úspěšně nastartovali v minulém roce, jsou velkou výzvou a prověrkou naší technologické připravenosti. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč se dozorčí rada rozhodla posílit představenstvo Buřinky o nového člena, který bude řídit rozvoj společnosti v oblasti informačních technologií a digitalizace našich procesů,“ vysvětluje Libor Vošický, předseda představenstva Buřinky.