Nová žena ve vedení start-upu Woltair

Start-up Woltair rozšiřuje svůj top management a do jeho řad vstupuje manažerka Karina Přibylová, která má letité mezinárodní zkušenosti z vedoucích pozic ve financích, firemní strategii a marketingu. Jde o první ženu v novém top managementu firmy.

Karina dříve působila na mezinárodních pozicích v retailu. Do start-upu Woltair přešla z Asahi Group (Plzeňský Prazdroj) z pozice Group CFO pro Česko, Slovensko a Německo. Mnoho let pracovala pro Procter & Gamble, naposledy jako Group Director Central Europe, kde po finanční stránce řídila kromě Česka také Polsko, Ukrajinu, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko a Baltické země.

Karina bude ve Woltair taktéž v Group pozici jako Finanční ředitelka s přesahem do firemní strategie a do marketingu. Kromě Česka pod ní budou spadat země, ve kterých Woltair působí, tedy ještě Polsko, Německo a Itálie. „Léta jsem nabírala mezinárodní zkušenosti v korporátním světě. Nyní jsem udělala kariérní změnu a přešla do start-upu Woltair. Těším se tu na rychlejší procesy a operativu a také na to, že zde mohu přispět svými zkušenostmi nejen z finančnictví, ale i ze strategického řízení a marketingu. Jsem nadšená, že mám ve Woltair možnost se podílet na budování nového byznysu. Věřím také v předmět podnikání Woltair, kterým je urychlování zavádění nových zdrojů energie pro rezidenční segment“, říká nová finanční ředitelka Woltair Karina Přibylová ke svému přestupu.

Woltair má od února také nového CEO, kterým je Vít Javůrek a od března ve své struktuře vytvořil pozici předseda představenstva, kterou zastává Stefan Gross Selbeck, který do Woltair přešel z globálního boardu BCG (Boston Consulting Group).