« Zpět
 

Nový normál v práci není bez problémů

Studie trhu práce ukazují, že návrat do zaměstnání po covidových pauzách není tak radostný, jak se zpočátku zdálo. Roste počet podaných výpovědí a znepokojivým trendem je, že na svou práci rezignují především ženy. Možnost testování na syndrom vyhoření v rámci veletrhu práce Profesia days ukázala, že tento problém je u nás nejzřetelnější u vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců.

 

ManpowerGroup: Na trhu práce stále převažuje optimismus

Zaměstnavatelé v České republice hlásí pro druhé čtvrtletí 2022 silné náborové plány. Celkem 33 % zaměstnavatelů očekává nárůst počtu zaměstnanců, 21 % předpovídá jejich snížení a 40 % zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Ve kterých oborech lze očekávat intenzivní nábor?

 

Odměna, odměňování, výplata, plat, mzda, výdělek – jak se vyznat v pojmech a hodnocení práce

Proč není jedno, jaké pojmy v diskusi o tom, kolik kdo vydělává používáme? Není vám jasné, jaký je mezi nimi rozdíl a co označují? Poradíme vám!

 

Inzerce.

 

Chtějí české firmy zaměstnat běžence z Ukrajiny?

Kolik procent firem je připraveno nabídnout práci uprchlíkům z Ukrajiny? V jakých oborech a profesích by mohli najít uplatnění a které překážky v tom firmám nejčastěji brání? Odpovědi na tyto otázky přináší aktuální průzkum Profesia.cz.

 

Pandemie změnila podobu kanceláří

Kancelářské prostředí se vlivem pandemie koronaviru za poslední dva roky výrazně proměnilo. Firmy se musely naučit flexibilně pracovat s prostorem i rozvržením pracovních sil. Model open space už začíná být překonaný a zaměstnanci v kancelářích pracují odděleně v menších buňkách.

 

Podnikatelek přibývá. Mají vlohy pro vedení týmu i přirozenou kreativitu

Mezi českými podnikateli stále výrazně převládají muži, a to v poměru tři ku jedné. Počty podnikatelek se však pomalu zvyšují ve všech krajích. Sílící postavení žen v byznysu naznačují i poměry ve studentských firmách.

 

Inzerce.

 

Rozmanité týmy jsou pro nás přirozeností

„Ochočte si” flexibilní pracovní úvazky

Pomáhat rozvíjet kariéru talentovaným zaměstnancům je pro nás zásadní

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Ing. Bára Štanglová, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>